Vishay/Dale CW010324R0JS73
CW010324R0JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW010324R0JS73
Brief Description
RES 324 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010324R0JS73.pdf
Availability of CW010324R0JS73
QUANTITY
CW010324R0JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010324R0JS73
Internal Part NumberEIS-CW010324R0JS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010324R0JS73
Related LinksCW01032, CW010324R0JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010324R0JS73 Details Description
Related parts for CW010324R0JS73
IC AMP/VIDEO/MUX LP 4CH 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED YLW-GRN CLEAR 2.9MM RND T/H datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
RES 422K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf