Vishay/Dale CW01032K50KE73
CW01032K50KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01032K50KE73
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.5K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01032K50KE73.pdf
Availability of CW01032K50KE73
QUANTITY
CW01032K50KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01032K50KE73
Internal Part NumberEIS-CW01032K50KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.5k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01032K50KE73
Related LinksCW01032, CW01032K50KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01032K50KE73 Details Description
Related parts for CW01032K50KE73
FUSE GLASS 1.25A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG ALGAAS CC 0.43" datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 60FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IGBT MODULE 1200V 105A SMPD datasheet.pdf