Vishay/Dale CW01032R00KE123
CW01032R00KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01032R00KE123
Brief Description
RES 32 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01032R00KE123.pdf
Availability of CW01032R00KE123
QUANTITY
CW01032R00KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01032R00KE123
Internal Part NumberEIS-CW01032R00KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01032R00KE123
Related LinksCW01032, CW01032R00KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01032R00KE123 Details Description
Related parts for CW01032R00KE123
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
TAPE FINE LINE 3/4" X 60 YD GRN datasheet.pdf
SPADE TERMINAL BLACK datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 5KV N750 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 5V 0.7A datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 18A 4.4 MOHM SMD datasheet.pdf