Vishay/Dale CW01033K00JE73
CW01033K00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01033K00JE73
Brief Description
RES 33K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01033K00JE73.pdf
Availability of CW01033K00JE73
QUANTITY
CW01033K00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01033K00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01033K00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01033K00JE73
Related LinksCW01033, CW01033K00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01033K00JE73 Details Description
Related parts for CW01033K00JE73
IC OPAMP JFET 10MHZ TO99-8 datasheet.pdf
SSD 4GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
MICROCONTROLLR SSR BURST-FIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 8 POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 3W datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75OHM datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
680UF 10V 12,9X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf