Vishay/Dale CW01034R00KE73
CW01034R00KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01034R00KE73
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01034R00KE73.pdf
Availability of CW01034R00KE73
QUANTITY
CW01034R00KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01034R00KE73
Internal Part NumberEIS-CW01034R00KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01034R00KE73
Related LinksCW01034, CW01034R00KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01034R00KE73 Details Description
Related parts for CW01034R00KE73
TERM BLOCK HDR 44POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 240V 150A MS013 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM POWERMITE datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W WH/BK 8"LD datasheet.pdf
FIXED IND 33000UH 0.046A 2W THT datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 5W 0505 datasheet.pdf