Vishay/Dale CW01034R00KE73
CW01034R00KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01034R00KE73
Brief Description
RES 34 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01034R00KE73.pdf
Availability of CW01034R00KE73
QUANTITY
CW01034R00KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01034R00KE73
Internal Part NumberEIS-CW01034R00KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01034R00KE73
Related LinksCW01034, CW01034R00KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01034R00KE73 Details Description
Related parts for CW01034R00KE73
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .040-.060" .102" datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN MINI OSP JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 6.2A 19.5 MOHM datasheet.pdf