Vishay/Dale CW01035R00JE12
CW01035R00JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01035R00JE12
Brief Description
RES 35 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01035R00JE12.pdf
Availability of CW01035R00JE12
QUANTITY
CW01035R00JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01035R00JE12
Internal Part NumberEIS-CW01035R00JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)35
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01035R00JE12
Related LinksCW01035, CW01035R00JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01035R00JE12 Details Description
Related parts for CW01035R00JE12
CHOKE COMMON MODE 2000OHMS LEAD datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 67UH 3.6A 45 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 220 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf