Vishay/Dale CW0103K240KE123
CW0103K240KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103K240KE123
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.24K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0103K240KE123.pdf
Availability of CW0103K240KE123
QUANTITY
CW0103K240KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103K240KE123
Internal Part NumberEIS-CW0103K240KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103K240KE123
Related LinksCW0103K, CW0103K240KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103K240KE123 Details Description
Related parts for CW0103K240KE123
POWER CORD W/PLUG FAN R/A 72" datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 4POS datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER 125K 48VQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
PICO-EZMATE HARNESS FOR VERO 12" datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 8VFDFPN datasheet.pdf
ETRAK2 MOD W/32 10VDC AI datasheet.pdf