Vishay/Dale CW0103K300JE12
CW0103K300JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103K300JE12
Brief Description
RES 3.3K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0103K300JE12.pdf
Availability of CW0103K300JE12
QUANTITY
CW0103K300JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103K300JE12
Internal Part NumberEIS-CW0103K300JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103K300JE12
Related LinksCW0103K, CW0103K300JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103K300JE12 Details Description
Related parts for CW0103K300JE12
JUMPER-H9992TR/1852YL/H9992TR10" datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
TRANSFORMER COUPLING 600:301 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMB datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 2.43 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 15KV N4700 AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf