Vishay/Dale CW0103K900KE733
CW0103K900KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103K900KE733
Brief Description
RES 3.9K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0103K900KE733.pdf
Availability of CW0103K900KE733
QUANTITY
CW0103K900KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103K900KE733
Internal Part NumberEIS-CW0103K900KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103K900KE733
Related LinksCW0103K, CW0103K900KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103K900KE733 Details Description
Related parts for CW0103K900KE733
HEATSINK BXB50,75,100,150.24"VRT datasheet.pdf
ASSEMBLY SHAFT 2-6SECT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 18POS R/A 3.50MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMINI datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 184 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf