Vishay/Dale CW0103R000JS73
CW0103R000JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103R000JS73
Brief Description
RES 3 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0103R000JS73.pdf
Availability of CW0103R000JS73
QUANTITY
CW0103R000JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103R000JS73
Internal Part NumberEIS-CW0103R000JS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103R000JS73
Related LinksCW0103R, CW0103R000JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103R000JS73 Details Description
Related parts for CW0103R000JS73
IND PB ILLUM SQ BLK AMBER LED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 12PF 2KV R7 NONSTND datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.3A 129 MOHM datasheet.pdf
TRANSFORMER 750UH 1:1 SMD datasheet.pdf
PD SURFACE CONDITION DISC TR 2" datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE TAB CONN ASSY 4 datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf