Vishay/Dale CW0103R200KE733
CW0103R200KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103R200KE733
Brief Description
RES 3.2 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0103R200KE733.pdf
Availability of CW0103R200KE733
QUANTITY
CW0103R200KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103R200KE733
Internal Part NumberEIS-CW0103R200KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.2
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103R200KE733
Related LinksCW0103R, CW0103R200KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103R200KE733 Details Description
Related parts for CW0103R200KE733
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P4T 300MA 125V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 13POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 18POS SMT 5.5MM datasheet.pdf