Vishay/Dale CW0103R300JS73
CW0103R300JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103R300JS73
Brief Description
RES 3.3 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0103R300JS73.pdf
Availability of CW0103R300JS73
QUANTITY
CW0103R300JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103R300JS73
Internal Part NumberEIS-CW0103R300JS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103R300JS73
Related LinksCW0103R, CW0103R300JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103R300JS73 Details Description
Related parts for CW0103R300JS73
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP TOGGLE BAT WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PWR PLUG SEALED 2.1MM datasheet.pdf
CONN RCPT 47 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-MSOP datasheet.pdf
RES 160 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 69A 0.89 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1.5A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 WW 48POS datasheet.pdf