Vishay/Dale CW01047R00JE73HE
CW01047R00JE73HE picture photo
Mfg. Part Number
CW01047R00JE73HE
Brief Description
RES 47 OHM 13W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01047R00JE73HE.pdf
Availability of CW01047R00JE73HE
QUANTITY
CW01047R00JE73HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01047R00JE73HE
Internal Part NumberEIS-CW01047R00JE73HE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)13W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01047R00JE73HE
Related LinksCW01047R, CW01047R00JE73HE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01047R00JE73HE Details Description
Related parts for CW01047R00JE73HE
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 100NS 52PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208LQFP datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH WHITE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE PINS datasheet.pdf
RES 182K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
33UF 40V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf