Vishay/Dale CW0104K500KE733
CW0104K500KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104K500KE733
Brief Description
RES 4.5K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0104K500KE733.pdf
Availability of CW0104K500KE733
QUANTITY
CW0104K500KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104K500KE733
Internal Part NumberEIS-CW0104K500KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.5k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104K500KE733
Related LinksCW0104K, CW0104K500KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104K500KE733 Details Description
Related parts for CW0104K500KE733
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FILTER LINE RFI FLANGE 10 AMP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
JOYSTICK 9000 SINGLE DECODE datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf