Vishay/Dale CW0104K600KE73
CW0104K600KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104K600KE73
Brief Description
RES 4.6K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0104K600KE73.pdf
Availability of CW0104K600KE73
QUANTITY
CW0104K600KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104K600KE73
Internal Part NumberEIS-CW0104K600KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.6k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104K600KE73
Related LinksCW0104K, CW0104K600KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104K600KE73 Details Description
Related parts for CW0104K600KE73
RES SMD 15.8 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA Backlight, Signage 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
FUSE STRIP 35A 48VDC BOLT MOUNT datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPT IR PHOTOLINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 114.382 OHM .2W .005% FOIL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 15POS SMD datasheet.pdf