Vishay/Dale CW0104K700JE123
CW0104K700JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104K700JE123
Brief Description
RES 4.7K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0104K700JE123.pdf
Availability of CW0104K700JE123
QUANTITY
CW0104K700JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104K700JE123
Internal Part NumberEIS-CW0104K700JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104K700JE123
Related LinksCW0104K, CW0104K700JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104K700JE123 Details Description
Related parts for CW0104K700JE123
IC MPU/RESET CIRC 4.10V SC70-4 datasheet.pdf
FERRULE NON INS 4AWG 19/32" datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 80VQFP datasheet.pdf
RES 3.29K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 200CM YELLO datasheet.pdf