Vishay/Dale CW0104K700KE123
CW0104K700KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104K700KE123
Brief Description
RES 4.7K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0104K700KE123.pdf
Availability of CW0104K700KE123
QUANTITY
CW0104K700KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104K700KE123
Internal Part NumberEIS-CW0104K700KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104K700KE123
Related LinksCW0104K, CW0104K700KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104K700KE123 Details Description
Related parts for CW0104K700KE123
TVS DIODE 14VWM 24.36VC SMT datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A SOT223 datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC CTRLR PWM VR12.5 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf