Vishay/Dale CW0104R300KE733
CW0104R300KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104R300KE733
Brief Description
RES 4.3 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0104R300KE733.pdf
Availability of CW0104R300KE733
QUANTITY
CW0104R300KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104R300KE733
Internal Part NumberEIS-CW0104R300KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104R300KE733
Related LinksCW0104R, CW0104R300KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104R300KE733 Details Description
Related parts for CW0104R300KE733
DSUB CABL-AMM37G/ AE37M / X datasheet.pdf
IC TRANSCVR/REG LV 5V 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 331 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 169MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 350MW SOT23 datasheet.pdf