Vishay/Dale CW0104R700JS67
CW0104R700JS67 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104R700JS67
Brief Description
RES 4.7 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0104R700JS67.pdf
Availability of CW0104R700JS67
QUANTITY
CW0104R700JS67 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104R700JS67
Internal Part NumberEIS-CW0104R700JS67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104R700JS67
Related LinksCW0104R, CW0104R700JS67 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104R700JS67 Details Description
Related parts for CW0104R700JS67
THYRISTOR TVS 220V 250A 3PIN RDL datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS DL 28AWG 60" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4NPT 5V datasheet.pdf
GDT 400V 25% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABINET STEEL 43X23.6X78.5" BLK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE SKT datasheet.pdf