Vishay/Dale CW010562R0JE123
CW010562R0JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010562R0JE123
Brief Description
RES 562 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010562R0JE123.pdf
Availability of CW010562R0JE123
QUANTITY
CW010562R0JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010562R0JE123
Internal Part NumberEIS-CW010562R0JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)562
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010562R0JE123
Related LinksCW01056, CW010562R0JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010562R0JE123 Details Description
Related parts for CW010562R0JE123
CONN HOUSING TAB 20POS DUAL PANL datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 191K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LED 5MM GREEN GRN DIFF TH datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 250MA 250VAC 48VDC datasheet.pdf