Vishay/Dale CW01062R00KE73
CW01062R00KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01062R00KE73
Brief Description
RES 62 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01062R00KE73.pdf
Availability of CW01062R00KE73
QUANTITY
CW01062R00KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01062R00KE73
Internal Part NumberEIS-CW01062R00KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01062R00KE73
Related LinksCW01062, CW01062R00KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01062R00KE73 Details Description
Related parts for CW01062R00KE73
CAP FILM 0.056UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 2POS SGL GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
KIT MASTER DEV MT SERIES datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 220MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX17603 datasheet.pdf
100UF 63V 10X12MM 105C 3000H datasheet.pdf