Vishay/Dale CW01066K00KE123
CW01066K00KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01066K00KE123
Brief Description
RES 66K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01066K00KE123.pdf
Availability of CW01066K00KE123
QUANTITY
CW01066K00KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01066K00KE123
Internal Part NumberEIS-CW01066K00KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)66k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01066K00KE123
Related LinksCW01066, CW01066K00KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01066K00KE123 Details Description
Related parts for CW01066K00KE123
DIODE ZENER 180V 5W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 120POS R/A .100 T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 350mA Lighting SC-74-3D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 657K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
GT32T0 TOUCH SCREEN COLOR datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W datasheet.pdf
FUSE 7.2KV 100A M/S 1242 datasheet.pdf