Vishay/Dale CW010680R0KE123
CW010680R0KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010680R0KE123
Brief Description
RES 680 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010680R0KE123.pdf
Availability of CW010680R0KE123
QUANTITY
CW010680R0KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010680R0KE123
Internal Part NumberEIS-CW010680R0KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010680R0KE123
Related LinksCW01068, CW010680R0KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010680R0KE123 Details Description
Related parts for CW010680R0KE123
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
RES SMD 86.6KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 1/80 AR UC datasheet.pdf
IC PWR SW USB 2CH 0.5A 8-DFN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% BEAD datasheet.pdf
RES 5.56K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HDM BP STACKING MODULE 30 SAU datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 16POS SKT datasheet.pdf