Vishay/Dale CW0106R000KE733
CW0106R000KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0106R000KE733
Brief Description
RES 6 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0106R000KE733.pdf
Availability of CW0106R000KE733
QUANTITY
CW0106R000KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0106R000KE733
Internal Part NumberEIS-CW0106R000KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0106R000KE733
Related LinksCW0106R, CW0106R000KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0106R000KE733 Details Description
Related parts for CW0106R000KE733
IC RF POWER DETECTOR PREC 6DFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SC JPR MM 62.5/125 3.0MM RSR 5M datasheet.pdf
MICRO 9 F 24" YEL JACKP datasheet.pdf
CONN ARRAY FML 84POS SMD GOLD datasheet.pdf
RES 22 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf