Vishay/Dale CW010750R0JE123
CW010750R0JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010750R0JE123
Brief Description
RES 750 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010750R0JE123.pdf
Availability of CW010750R0JE123
QUANTITY
CW010750R0JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010750R0JE123
Internal Part NumberEIS-CW010750R0JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010750R0JE123
Related LinksCW01075, CW010750R0JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010750R0JE123 Details Description
Related parts for CW010750R0JE123
FUSE CLIP CARTRIDGE 7A PCB datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M30 SHLD 2W AC SPST 2M datasheet.pdf
SL 5.08HC/17/90B 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf