Vishay/Dale CW0107K230JE12
CW0107K230JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0107K230JE12
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 7.23K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0107K230JE12.pdf
Availability of CW0107K230JE12
QUANTITY
CW0107K230JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0107K230JE12
Internal Part NumberEIS-CW0107K230JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.23k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0107K230JE12
Related LinksCW0107K, CW0107K230JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0107K230JE12 Details Description
Related parts for CW0107K230JE12
TERM FORK NYL INS 22-18AWG #6 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE HLDR THREAD 125V 15A CHASS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 3A 277VAC 50VDC datasheet.pdf
5 IN NOM HVY DTY WHEEL:NYLON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
LED T3 1/4 525NM GREEN 125V BA9S datasheet.pdf