Vishay/Dale CW0107K900JE12
CW0107K900JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0107K900JE12
Brief Description
RES 7.9K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0107K900JE12.pdf
Availability of CW0107K900JE12
QUANTITY
CW0107K900JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0107K900JE12
Internal Part NumberEIS-CW0107K900JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0107K900JE12
Related LinksCW0107K, CW0107K900JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0107K900JE12 Details Description
Related parts for CW0107K900JE12
IC REG BUCK ADJ/5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 6POS R/A SMD datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 12A 600V datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 480V 60A CHASSIS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8008AR datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf