Vishay/Dale CW01080R00KE733
CW01080R00KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01080R00KE733
Brief Description
RES 80 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01080R00KE733.pdf
Availability of CW01080R00KE733
QUANTITY
CW01080R00KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01080R00KE733
Internal Part NumberEIS-CW01080R00KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01080R00KE733
Related LinksCW01080, CW01080R00KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01080R00KE733 Details Description
Related parts for CW01080R00KE733
IC DC/DC CTRLR DUAL SYNC 32-QFN datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 8A datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 4 PWR 20SGL 2.36MM datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf