Vishay/Dale CW0108K200JE733
CW0108K200JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0108K200JE733
Brief Description
RES 8.2K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0108K200JE733.pdf
Availability of CW0108K200JE733
QUANTITY
CW0108K200JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0108K200JE733
Internal Part NumberEIS-CW0108K200JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0108K200JE733
Related LinksCW0108K, CW0108K200JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0108K200JE733 Details Description
Related parts for CW0108K200JE733
IC ADC 12BIT SAMPL MCRPWR 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16L2750 48TQFP datasheet.pdf
RETAINER COIN CELL 20MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 45POS PLUG datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FRONT ADAPTER datasheet.pdf
LCD TFT 19" 1280X1024 SXGA datasheet.pdf
RES SMD 5.9M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf