Vishay/Dale CW0108R000JE733
CW0108R000JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0108R000JE733
Brief Description
RES 8 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0108R000JE733.pdf
Availability of CW0108R000JE733
QUANTITY
CW0108R000JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0108R000JE733
Internal Part NumberEIS-CW0108R000JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0108R000JE733
Related LinksCW0108R, CW0108R000JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0108R000JE733 Details Description
Related parts for CW0108R000JE733
MOSFET P-CH 20V 4.6A BGA datasheet.pdf