Vishay/Dale CW010909R0KE733
CW010909R0KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010909R0KE733
Brief Description
RES 909 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010909R0KE733.pdf
Availability of CW010909R0KE733
QUANTITY
CW010909R0KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010909R0KE733
Internal Part NumberEIS-CW010909R0KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010909R0KE733
Related LinksCW01090, CW010909R0KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010909R0KE733 Details Description
Related parts for CW010909R0KE733
RES 73.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
TAPE CELLOPHANE FLIM 1"X 72YD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 560 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 100W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RELAY SSR 530VAC/125A DC datasheet.pdf