Vishay/Dale CW01091K00JE73
CW01091K00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01091K00JE73
Brief Description
RES 91K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01091K00JE73.pdf
Availability of CW01091K00JE73
QUANTITY
CW01091K00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01091K00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01091K00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01091K00JE73
Related LinksCW01091, CW01091K00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01091K00JE73 Details Description
Related parts for CW01091K00JE73
RES SMD 39 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.83M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HOOD D-SUB 15POS PLASTIC datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT 1.5MM TIN datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SFP+ COPPER PATCH CBL 10G - 15 M datasheet.pdf
DC INPUT FILTER MODULE datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 610MA 120 MOHM datasheet.pdf