Vishay/Dale CW010R1300JE73
CW010R1300JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R1300JE73
Brief Description
RES 0.13 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010R1300JE73.pdf
Availability of CW010R1300JE73
QUANTITY
CW010R1300JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R1300JE73
Internal Part NumberEIS-CW010R1300JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R1300JE73
Related LinksCW010R1, CW010R1300JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R1300JE73 Details Description
Related parts for CW010R1300JE73
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 36POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES WW 2W 120 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 1% 100V 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 700VDC RAD 4LD datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FILTER LC SINE WAVE 38A NEMA6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf