Vishay/Dale CW010R1400KE12
CW010R1400KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R1400KE12
Brief Description
RES 0.14 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010R1400KE12.pdf
Availability of CW010R1400KE12
QUANTITY
CW010R1400KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R1400KE12
Internal Part NumberEIS-CW010R1400KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.14
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R1400KE12
Related LinksCW010R1, CW010R1400KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R1400KE12 Details Description
Related parts for CW010R1400KE12
RES 51 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 350mA Automotive, Lighting, Signage 16-TQFN (5x5) datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC SMB datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 13.56MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 370MA 270 MOHM datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf