Vishay/Dale CW010R1500JB12
CW010R1500JB12 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R1500JB12
Brief Description
RES 0.15 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010R1500JB12.pdf
Availability of CW010R1500JB12
QUANTITY
CW010R1500JB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R1500JB12
Internal Part NumberEIS-CW010R1500JB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R1500JB12
Related LinksCW010R1, CW010R1500JB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R1500JB12 Details Description
Related parts for CW010R1500JB12
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 3-8 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
POT 2M OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf