Vishay/Dale CW010R1800KE733
CW010R1800KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R1800KE733
Brief Description
RES 0.18 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010R1800KE733.pdf
Availability of CW010R1800KE733
QUANTITY
CW010R1800KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R1800KE733
Internal Part NumberEIS-CW010R1800KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.18
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R1800KE733
Related LinksCW010R1, CW010R1800KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R1800KE733 Details Description
Related parts for CW010R1800KE733
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 11K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 160MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CARD GUIDE W/CARD RETAINER PK 12 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 30KHZ 4UCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RING KRIMPTITE (C-140-10) datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 5POS 12' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf