Vishay/Dale CW010R2200JB12
CW010R2200JB12 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R2200JB12
Brief Description
RES 0.22 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010R2200JB12.pdf
Availability of CW010R2200JB12
QUANTITY
CW010R2200JB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R2200JB12
Internal Part NumberEIS-CW010R2200JB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R2200JB12
Related LinksCW010R2, CW010R2200JB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R2200JB12 Details Description
Related parts for CW010R2200JB12
CONN CIC VERT 4POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT223-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 750 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY SNAP-IN 15A datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3/4X64" A VFN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf