Vishay/Dale CW010R2200JB123
CW010R2200JB123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R2200JB123
Brief Description
RES 0.22 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010R2200JB123.pdf
Availability of CW010R2200JB123
QUANTITY
CW010R2200JB123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R2200JB123
Internal Part NumberEIS-CW010R2200JB123
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)