Vishay/Dale CW010R4000JE123
CW010R4000JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R4000JE123
Brief Description
RES 0.4 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010R4000JE123.pdf
Availability of CW010R4000JE123
QUANTITY
CW010R4000JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R4000JE123
Internal Part NumberEIS-CW010R4000JE123
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.4
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R4000JE123
Related LinksCW010R4, CW010R4000JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R4000JE123 Details Description
Related parts for CW010R4000JE123
Connector Receptacle 1 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CABLE MALE-FEMALE 4POS PVC 0.6M datasheet.pdf
INSERT FEMALE 6POS TENSION CLAMP datasheet.pdf
BOARD INTERFACE FOR AFE datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
1.25MM M VERT 3.0MM 2X8 POS datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 4X4 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 100A 480W ECONO datasheet.pdf