Vishay/Dale CW010R4700KE123
CW010R4700KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R4700KE123
Brief Description
RES 0.47 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010R4700KE123.pdf
Availability of CW010R4700KE123
QUANTITY
CW010R4700KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R4700KE123
Internal Part NumberEIS-CW010R4700KE123
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R4700KE123
Related LinksCW010R4, CW010R4700KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R4700KE123 Details Description
Related parts for CW010R4700KE123
CONN HEADER 23POS R/A GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
LED ZPOWER WARM WHITE 3000K SMD datasheet.pdf
TRANSFORMER STEP DOWN/PLUG IN datasheet.pdf
RES 604 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 2W DO204AL datasheet.pdf