Vishay/Dale CW010R6800KE123
CW010R6800KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R6800KE123
Brief Description
RES 0.68 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010R6800KE123.pdf
Availability of CW010R6800KE123
QUANTITY
CW010R6800KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R6800KE123
Internal Part NumberEIS-CW010R6800KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.68
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±90ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R6800KE123
Related LinksCW010R6, CW010R6800KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R6800KE123 Details Description
Related parts for CW010R6800KE123
IC SRAM 1MBIT 8NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN BKSHLL STRN RLF 9POS 180DEG datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CABINET STEEL 18X48X72 GREY datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP 15KVP 2000PF 20% datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf