Vishay/Dale CW010R8200KS73
CW010R8200KS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R8200KS73
Brief Description
RES 0.82 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010R8200KS73.pdf
Availability of CW010R8200KS73
QUANTITY
CW010R8200KS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R8200KS73
Internal Part NumberEIS-CW010R8200KS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±90ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R8200KS73
Related LinksCW010R8, CW010R8200KS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R8200KS73 Details Description
Related parts for CW010R8200KS73
FERRITE BEAD CORE EMI H/F 5.08MM datasheet.pdf
IC DIFF XCVR RS485 9-CH 56-SSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 17A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
120-MTK 2.0MM HOLDING HDR datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 65NS 64EASYBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf