Vishay/Dale CW02B39R00JE70
CW02B39R00JE70 picture photo
Mfg. Part Number
CW02B39R00JE70
Brief Description
RES 39 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW02B39R00JE70.pdf
Availability of CW02B39R00JE70
QUANTITY
CW02B39R00JE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW02B39R00JE70
Internal Part NumberEIS-CW02B39R00JE70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW02B39R00JE70
Related LinksCW02B39, CW02B39R00JE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW02B39R00JE70 Details Description
Related parts for CW02B39R00JE70
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
TERM SOLDER PIN .140" .115"L datasheet.pdf
RACK CABINET 29.62 X 24.06 X 22" datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLR PLNGR SNAP SPDT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED ARRAY ES RECT 1100LM WHITE datasheet.pdf
CAP POLY 15UF 20% 16V SMD datasheet.pdf