Vishay/Dale CW02B5R000JE70
CW02B5R000JE70 picture photo
Mfg. Part Number
CW02B5R000JE70
Brief Description
RES 5 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW02B5R000JE70.pdf
Availability of CW02B5R000JE70
QUANTITY
CW02B5R000JE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW02B5R000JE70
Internal Part NumberEIS-CW02B5R000JE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW02B5R000JE70
Related LinksCW02B5R, CW02B5R000JE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW02B5R000JE70 Details Description
Related parts for CW02B5R000JE70
FIXED IND 22UH 880MA 326.9 MOHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT523 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV -2VIN 8DIP datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .75" 50# RED 12" datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV 5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 1.6A 430 MOHM TH datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 30"L X 24"W datasheet.pdf
IC DAC 5V 14BIT SPI/SRL 8MSOP datasheet.pdf
GDT 1800V 20% 2KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf