Vishay/Dale CW02B680R0JS70
CW02B680R0JS70 picture photo
Mfg. Part Number
CW02B680R0JS70
Brief Description
RES 680 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW02B680R0JS70.pdf
Availability of CW02B680R0JS70
QUANTITY
CW02B680R0JS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW02B680R0JS70
Internal Part NumberEIS-CW02B680R0JS70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW02B680R0JS70
Related LinksCW02B68, CW02B680R0JS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW02B680R0JS70 Details Description
Related parts for CW02B680R0JS70
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 900VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 4.5A DUAL 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HEADER 36POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 18POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 380MA 1.2 OHM datasheet.pdf