Vishay/Dale CW02CR3300JE70
CW02CR3300JE70 picture photo
Mfg. Part Number
CW02CR3300JE70
Brief Description
RES 0.33 OHM 2.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW02CR3300JE70.pdf
Availability of CW02CR3300JE70
QUANTITY
CW02CR3300JE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW02CR3300JE70
Internal Part NumberEIS-CW02CR3300JE70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)2.5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±90ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW02CR3300JE70
Related LinksCW02CR3, CW02CR3300JE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW02CR3300JE70 Details Description
Related parts for CW02CR3300JE70
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 1206 datasheet.pdf
Connector Header 4 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MINI-FIT JR LCP VERT. HDR PEGS datasheet.pdf
DIGITAL FLOW SENSOR 10L/MIN NPN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1.8V EXT 8SOIC datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
IC RX LVDS 48TQFP datasheet.pdf
IC SERIALIZER GMSL CAMERA 56TQFN datasheet.pdf
TV 15C MIXED(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
26500 24C 24#20 S BY RECP LC datasheet.pdf
3300UF 100V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf