Bourns Inc. CW100505-2N7D3
CW100505-2N7D3 picture photo
Mfg. Part Number
CW100505-2N7D3
Brief Description
FIXED IND 2.7NH 640MA 120 MOHM
Datasheet Download
CW100505-2N7D3.pdf
Availability of CW100505-2N7D3
QUANTITY
CW100505-2N7D3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW100505-2N7D3
Internal Part NumberEIS-CW100505-2N7D3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMagnetic products Oct/2013
Standard Package3,000
Material - CoreCeramic
Inductance2.7nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating640mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm
Q @ Freq16 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW100505-2N7D3
Related LinksCW10050, CW100505-2N7D3 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CW100505-2N7D3 Details Description
Related parts for CW100505-2N7D3
RES SMD 510K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 58V 150A TO-92 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 4.9A D-PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SOLENOID VALVE datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS FLANGE SKT datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DWON/SIDE datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf