Bourns Inc. CW100505-33NJ3
CW100505-33NJ3 picture photo
Mfg. Part Number
CW100505-33NJ3
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
CW100505-33NJ3.pdf
Availability of CW100505-33NJ3
QUANTITY
CW100505-33NJ3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW100505-33NJ3
Internal Part NumberEIS-CW100505-33NJ3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMagnetic products Oct/2013
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCW100505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.35GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW100505-33NJ3
Related LinksCW10050, CW100505-33NJ3 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CW100505-33NJ3 Details Description
Related parts for CW100505-33NJ3
SHROUDED HEADER 60 POS STRAIGHT datasheet.pdf
CONN CIR FMALE RTANG 7POS CBLMNT datasheet.pdf
MODULE TXRX TRUE RF 433MHZ datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG WHITE 500' datasheet.pdf
3+3 WAY M HORZ 4.5 TAIL W/JS datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf