Bourns Inc. CW100505-33NJ3
CW100505-33NJ3 picture photo
Mfg. Part Number
CW100505-33NJ3
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
CW100505-33NJ3.pdf
Availability of CW100505-33NJ3
QUANTITY
CW100505-33NJ3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW100505-33NJ3
Internal Part NumberEIS-CW100505-33NJ3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMagnetic products Oct/2013
Standard Package3,000
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.35GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW100505-33NJ3
Related LinksCW10050, CW100505-33NJ3 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CW100505-33NJ3 Details Description
Related parts for CW100505-33NJ3
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 14A TO-220FP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
MODULE DEAD RECKONING RS-232 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf